ENERGYMARKET365

Tedarikçi ve Tüketicilerin Buluşma Platformu

Sektörel Haberler

 Ana Sayfa / Sektörel Haberler

CK Boğaziçi Elektrik, ‘Pratik’ Hizmeti Müşteriyle Buluşturuyor

İstanbul Avrupa Yakası başta olmak üzere Türkiye genelinde faaliyet gösteren, perakende elektrik sektörünün lider şirketi CK Boğaziçi Elektrik, müşterilerinin her türlü talep ve ihtiyacına çok daha hızlı yanıt vermek üzere NKolay’dan sonra Pratik İşlem’le de iş birliğine gitti. Pratik İşlem’le ilk adımı Güngören’de atan CK Boğaziçi Elektrik, aynı gün içerisinde Güngören de dahil olmak üzere 26 merkezi devreye aldı. Hizmet verdiği nokta bakımından finans ve telekomünikasyon sektörü oyuncularını bile geride bırakan CK Boğaziçi Elektrik; 238 olan Müşteri İşlem Merkezi (MİM) sayısını yılsonuna kadar 300’e çıkarmayı hedefliyor.

Tüm işlemler tek çatı altında birleşti

CK Boğaziçi Elektrik’in başlattığı yeniden yapılanma süreci ile sayıları her geçen gün artan MİM’lerde müşteriler başta tüm abonelik işlemlerini gerçekleştirebilirken, güvenli olarak fatura ödemelerini yapıyor, avantajlı tarife ve kampanyalardan yararlanabiliyor. Söz konusu noktalarda elektriğin yanı sıra diğer kurum ve kuruluşlara ait fatura ödeme, para transferi ve benzeri diğer işlemler tek çatı altında toplanmış oluyor. Halen ayda 1.5 milyon müşterisine MİM’ler aracılığı ile hizmet veren CK Boğaziçi Elektrik, Pratik İşlem’in de sisteme dâhil olması ile müşterilerine çok daha fazla noktada ulaşmayı hedefliyor.

Korsan noktalara dikkat

Pratik İşlem’le iş birliği çerçevesinde Güngören’deki Müşteri İşlem Merkezi’nin açılışında konuşanCK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, “Müşterimiz neredeyse biz orada olmak istiyoruz. Pratik İşlem noktaları ile İstanbul Avrupa Yakası’nda toplam MİM sayımız yılsonuna kadar 300’e ulaşacak” derken korsan yapılanmalara karşı da uyarıda bulundu. İstanbul’da halen 700 binin üzerinde müşterinin, faturasını ‘korsan’ olarak ifade edilebilecek ödeme noktalarına yaptığına işaret eden Halit Bakal, “Bizim işlem merkezlerimizde elektrik faturası ödemesi sırasında tüketiciden herhangi bir bedel alınması söz konusu değil. Müşteri geliyor gönül rahatlığı ile faturasını ödüyor. Oysa korsan noktalarda elektrik tüketicilerinden haksız yere fatura başına 1,5-2 lira gibi bir bedel alınıyor” dedi.

Tüketicileri mağdur ediyorlar

Korsan ödeme noktalarının yetkileri olmadığı halde elektrik fatura tahsilâtı yaptığına dikkat çeken Bakal sözlerine şöyle devam etti: “Şirketimiz ile anlaşmaları bulunmayan bu noktalara yapılan ödemeler sonrasında fatura bedelinin bize geç yatırılması veya hiç ulaşmaması gibi durumlar da olabiliyor. Fatura bedeli şirketimize aktarılmadığından, müşterilerimiz aynı faturayı ikinci kez ödemek zorunda kalabiliyor. Ayrıca gecikme faizi ve elektriğinin kesilmesi de ek bir mağduriyet yaratıyor. Üstelik kart bilgilerinin çalınması tehlikesi de söz konusu. Bir masa, bir sandalye olarak ifade edebileceğimiz bu korsan noktalara karşı müşterilerimizi bir kez daha dikkatli olmaları konusunda uyarmak istiyorum.”

1.000 Ödeme noktasına ulaşıldı

4,5 milyon müşteriye perakende elektrik satışı yapan CK Boğaziçi Elektrik, tüketicilerin olduğu her yere gitme anlayışı ile müşteri işlem merkezlerinin yanı sıra ödeme noktalarının sayısını da her geçen gün artırıyor. CK Boğaziçi Elektrik, Müşteri Hizmet Merkezi (MÜHİM) ve MİM’lerle birlikte, 173 PTT ve online ödeme noktası, 450 kiosk, 26 anlaşmalı banka ile 1.000’e yakın ödeme noktasına ulaşmış bulunuyor.

Copyright © 2014 energyMARKET365