ENERGYMARKET365

Tedarikçi ve Tüketicilerin Buluşma Platformu

Sektörel Haberler

 Ana Sayfa / Sektörel Haberler

AYEDAŞ, Haziran Ayında Bakım, Onarım ve Yatırım Çalışmalarını Sürdürdü

AYEDAŞ, elektrik dağıtımı hizmeti sağladığı İstanbul Anadolu Yakası’nda sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla, bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürüyor. Daha aydınlık bir kent için Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar’da haziran ayında toplam 4195 aydınlatma armatürün bakımını gerçekleştiren AYEDAŞ ekipleri, bölgede 90 panonun da bakımını yaptı.

AYEDAŞ, Haziran 2017’de yeni yatırımlara da hız verdi. İstanbul Anadolu Yakası’na 52 kilometrelik yeni kablo döşeyen AYEDAŞ ekipleri, 52 kilometrelik kabloyu da yer altına aldı. Kentte, 792 yeni aydınlatma armatürünün montajı da tamamlandı.

Adalar bölgesinde enerji sürdürülebilirliğini sağlamak için İstanbul Kartal ilçesinden Büyükada’ya, Büyükada’dan da Sedef Adası’na toplamda 29 kilometre orta gerilim deniz altı enerji kablosu tesis edildi Bu çalışma ile Adalar bölgesinde enerji tedariği desteklenerek, kesintilerin minimuma inmesi sağlanacak.

AYEDAŞ’ın İstanbul Anadolu Yakası’ndaki bakım ve yatırım çalışmaları devam edecek.

Copyright © 2014 energyMARKET365