ENERGYMARKET365

Tedarikçi ve Tüketicilerin Buluşma Platformu

Sektörel Haberler

 Ana Sayfa / Sektörel Haberler

ÇEDAŞ, Referandum Nöbetinde

Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde 52 bin kilometrekarelik alanda 920 bin aboneye hizmet veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş (ÇEDAŞ), 16 Nisan tarihinde yapılacak Anayasa değişikliği halk oylaması sırasında ve sonrasında elektrik kesintisi ve arıza gibi sorunlar yaşanmaması için özel çalışma başlattı. ÇEDAŞ, bir yandan referandum gününde tüm izinleri kaldırıp arıza ve kesintilere karşı sahadaki eleman sayısını artırırken diğer yandan da enerji arzında herhangi bir sorun yaşanmaması için başta hizmet bölgesindeki Yüksek Seçim Kurulları ve Valilikler olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla koordinasyonu sağlayarak azami ölçüde gerekli tedbirleri aldı.

Ekiplerimiz 7/24 sahada

Oy kullanmanın bir vatandaşlık görevi olduğunu dile getiren ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, “16 Nisan Türkiye için tarihi bir gün. Her zaman olduğu gibi bu önemli günde de vatandaşlarımıza kesintisiz enerji hizmeti vermek üzere şirket olarak teyakkuz haline geçtik. Bakım ve onarım çalışmalarımızı hızlandırdık. Personelimiz; mevcut araç ve ekipmanlar ile 7/24 kesintisiz hizmet vermek üzere o gün sahada görev yapacak. Ben şimdiden Anayasa değişikliği oylamasının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Sivas, Tokat ve Yozgat'ta kriz merkezleri oluşturuldu

Referandumda oy kullanma, oy sayımı, tasnif ve oyların açıklanma süreçlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve enerji sürekliliği noktasında herhangi bir sorun yaşanmaması için Sivas, Tokat ve Yozgat’ta Kriz Merkezleri oluşturduklarını belirten Akboğa, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ), Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), hizmet bölgelerindeki Yüksek Seçim Kurulları ve Valilikler ile iletişim ve bilgilendirmelerin Kriz Merkezleri üzerinden gerçekleştirileceğini belirtti.

Referandum dolayısıyla personel izinlerinin iptal edildiğini ve 600 personel ile referandum nöbetinde olduklarını açıklayan ÇEDAŞ Genel Müdürü Akboğa, referandum öncesi bakım-onarım çalışmaları kapsamında 310 adet trafo bakımı, 50 adet direk değişimi, 91 adet parafudr değişimi, 361 direk arası sehim alınması, 361 adet sıkıbağ yenilemesi, 2437 adet klemens yenilemesi, 50 adet ağaç direğin düzeltilmesi, 24 adet seksiyoner bakımı, 84 adet izolatör değişimi ve 8.786 adet yanmayan armatürün tamiri ve 5.047 adet armatür değişimi işlemi yaptıklarını söyledi.

Whatsapp ihbar hattı aktif olarak kullanılacak

Referandum sürecinde ÇEDAŞ’ın iletişim kanallarını aktif şekilde kullanacağını ifade eden Genel Müdür Akboğa, vatandaşların herhangi bir aksaklıkla karşılaşmaları durumunda 0552 186 0 186 numaralı WhatsApp İhbar Hattı’ndan talep ve şikâyetlerini görüntülü, sesli ve yazılı olarak şirkete iletebileceklerini kaydetti.

Copyright © 2014 energyMARKET365